Did you hear about Moric´s new crew?

autor: Veronika Sustakova
tlaqc

16 Jun Did you hear about Moric´s new crew?

Before I tell you more about Moric´s travel plan, first of all I would like to introduce you his new crew. There we go! Let me tell you something about travel three + 1team. Following lines are not allowed for

Skôr ako ti poviem viac o tom čo Móric zamýšľa a kam sa chystá, patrilo by sa aspoň v skratke predstaviť novú posádku. Takže nech sa páči! Dnes sa dozvieš viac o novom cestovateľskom tri +1 tíme. Nasledujúce riadky sú nevhodné pre deti do 3 rokov a labilnejšie povahy so sklonom k prehnanému kritizovaniu.

V hlavných úlohách….

Tibi alias Príbor

Dovoľte mi aby som na scéne privítala jeho veličenstvo Tibora: kapitána vozidla, hlavného pilota, inštalatéra, automechanika, elektrikára a vše majstra.

Tiež ťa zaujíma, who the f….k is Tibor? Je to mladý, šumný Oravák, ktorý zbalil caky maky pred 7 rokmi a vydal sa za svojím cestovateľským snom. Od tej doby stihol prebádať takmer všetky kúty Európy zhora – zdola, sprava – zľava, odpredu i odzadu. Stratil sa v zákutiach Indie či Nepálu a dokonca si domorodci v Bengálskom zálive o ňom tradujú nejednu legendu. Je ľahko rozpoznateľný a nenápadnosť mu je cudzia. Keďže len veľmi ťažko dokáže splynúť s davom, vo svete tohto majstra prevlekov zazrelo už nejedno oko.

Takže kde ho môžete spozorovať ak sa práve netúla svetom? Nájdete ho na horách kde buď zdoláva kopce alebo učí nováčikov snowboardovať.  Taktiež sa rád zašíva v dielničke rezbára z Buzerca kde si dľubká do dreva a vytvára svoje master pieces (povráva sa, že čoskoro sa o nejaké tie rezbárske kúsky podelí aj so svetom). No predovšetkým ho nájdete všade tam, kde to čo i len trošku zaváňa adrenalínom.

Veronča alias Šusty

Ďalej si dovoľujem predstaviť Vám moju veličkosť Veroniku: podkapitánka vozidla, profesionálka do máp, podávačka náradia, dizajnová mechanička, osvetlovačka a bájkarka.

Ako sa hovorí o sebe iba v dobrom! Veronika je mladá šarmantná Južanka, ktorá po prvý krát opustila rodnú hrudu pred 9 rokmi. Kde tu poblúdila Európou počas svojich brigád, zahraničných jazykových pobytov či štúdia na vysokej škole – European Master of Tourism Management. Lenže čo by to bola za cestovateľku keby sa aj ona nevydala za Európsku hranicu a neokúsila Hawaiské vlny, Americký burger, Indické kari, Karibský rum, či Ceilonský čaj. Hoci Veronika až tak neholduje pozornosti, vždy sa jej však čo to uštedrí vďaka jej nemotornosti. Keďže sa stále niekam ponáhľa, vďaka jej zaužívanému časovému sklzu, na popularite jej pridáva staré známe rozpľasovanie sa uprostred davu ľudí.

A kde túto devu nájdete ak práve necestuje? Tak isto si aj ona holduje zimným športom a delí sa o svoje  lyžiarske a snowboardové skúsenosti s nováčikmi na snehu, či aj mimo neho keď sa skladá do jogínskych pozíci. Jej verným spoločníkom  je počítač s ktorým sa momentálne delí o väčšinu svojho času. Spoločne sa zabávajú písaním článkov a delia sa so svetom o dlhoročne budované cestovateľské know how.

Asman alias Pes

V neposlednom rade na scéne vítam nášho štekúňa Asmana: ochrancu, mazlíčka, hnojiča prírody, trhača a vyžierača smetiakov.

Asman sa k nám pridal len pred pár týždňami, keď sme jeho očarujúcemu úsmevu neodolali v Levickom útulku. Musím povedať, že je to 100% naša krvná skupina, keďže túlavé labky má už od svojho mládi. Dokonca sa mu tento tulácky životný štýl stal osudným a priviedol ho až do útulku. Aj keď sa mu podarilo viackrát okúsiť teplo domova, pozemok záhrady sa mu vždy zdal primalý a nikdy sa na jednom mieste dlho neohrial. Majitelia sa ani nestihli poriadne spamätať a už scupital. A tak dostal Oskara za najvernejšieho obyvateľa útulku, keďže jeho pofidérna minulosť väčšinu adoptívnych adeptov odrádzala a tak tam strávil posledné 3 roky.

Nás však ani jeho rebelskou minulosťou nezastrašili a hoci občas nám dá riadne zabrať, na cestách je celý varený pečený. Takže ako vyzerá Asmanov deň ak nie je práve na služobnej ceste? Jeho špecialitkou je chodenie po slackline, obcvrkávanie záhonov, naháňanie mačiek a obletovanie feniek.

WooDo Hagi

A celkom na záver mi dovolte privítať úplného nováčika nášho tímu, WooDo Hagi: náš maskot, strašiak do maku, foto ikona a terč pre Asmanove čurkanie.

Keďže moja cestovateľská parťáčka Domča lyžiarsku sezónu zakončila vo veľkom štýle: back flip cez zábradlie a hlavná cena let vrtuľníkom a zlámaná chrbtica. Bohužiaľ sa nemôže najbližšieho výjazdu zúčastniť. Rozhodli sme sa aspoň zobrať na cestu jej vernú kópiu a zástupcu. Zoznámte sa, toto je WooDo Hagi, ktorá nás bude verne sprevádzať na cestách, až kým sa originál nezotaví.

Did you hear about Moric´s new crew?
8 votes

Related Posts

No Comments

Post A Comment